مجله پارتکده

صفحه اصلی | مجله پارتکده

مراقبت از سیستم ترمز پراید 1398/04/25

مراقبت از سیستم ترمز پراید

ترمز یکی از مهمترین قطعات اتومبیل می باشد که عدم عملکرد درست آن باعث خسارات سنگین مالی و جانی می شود. به همین دلیل راننده باید هر مشکلی که در سیستم ترمز وجود دارد را سریعا رفع نماید تا از وقوع اتفاقات جبران ناپذیر جلوگیری کند. البته می شود با نگهداری مناسب از سیستم ترمز ماشین از خراب شدن آن جلوگیری کرد و همچنین با افزایش طول عمر قطعات این سیستم در هزینه ها نیز صرفه جویی کرد. پس با ما همراه باشید.


بیشتر
بررسی پراید ۱۳۱ و مقایسه آن با تیبا 1398/04/25

بررسی پراید ۱۳۱ و مقایسه آن با تیبا

پراید 131 خودرویی شناخته شده در کلاس سدان کوچک شهری است؛ که مدتهاست در خیابان‌ های کشور دیده می شوند. این مدل با دگرگونی های مثبتی نسبت به مدل قدیمی پراید، صبا همراه بوده است. از جمله این تغییرات میتوان به طراحی تریم داخلی جدیدتر، کاسه چراغ شفاف و امکاناتی نظیر ترمز ای بی اس اشاره نمود.


بیشتر
عملکرد سیستم ترمز هیدرولیکی 1396/11/06

عملکرد سیستم ترمز هیدرولیکی

سیستم ترمز مکانیکی پیش از سیستم ترمز هیدرولیکی به کار می رفت. ترمز یک وسیله‌ی نقلیه، جهت ایمنی سرنشینان بسیار مهم و حیاتی است. پاسخ‌ها باید سریع باشند. که این پاسخ‌های تند در سیستم هیدرولیکی به خوبی دیده می‌شود. سایش اصطکاکی و پارگی در سیستم‌های مکانیکی باعث درگیری زیادی در قطعات متحرک می‌شود که این عیب در سطح مطلوبی کاهش یافته است. در سیستم هیدرولیک طراحی ساده و راحتی وجود دارد.


بیشتر
كمك فنر و انواع آن 1396/09/13

كمك فنر و انواع آن

کمک فنر یکی از قطعات مهم اتومبیل محسوب می شود که زیر مجموعه ای از سیستم تعلیق خودرو محسوب می شود. کمک فنر ها در ابعاد و اشکال مختلفی طراحی شده و معمولا در نزدیکی هر چرخ، یک عدد از آن ها به کار گذاشته می شود. وظیفه اصلی کمک فنر در خودرو، به حداقل رساندن میزان ارتعاشات برآمده از حرکت خودرو در سطوح ناهموار بوده و از ضربات وارده و لرزش متعدد در خودرو بازداری می کند. کمک فنر ها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای هدفی خاص استفاده می شود. با پارتکده همراه باشید تا ضمن معرفی و آشنایی با کمک فنر، با انواع این قطعه نیز آشنا شوید.

بیشتر
از پژو 2008 چه خبر 1396/09/13

از پژو 2008 چه خبر

به گفته مديرفروش ايران خودرو، قرار بود اولين سري پژو 2008 ثبت نامي (پیش فروش)، طي شهريور ماه تحويل مشتريان شود، امروز نيمه مهرماه است و هنوز خبري از تحويل اين خودروها نيست.
بیشتر
چگونه خودرو صفر خود را آب‌بندی کنیم؟ 1396/09/08

چگونه خودرو صفر خود را آب‌بندی کنیم؟

پس از خریداری خودروی صفر باید مدتی قطعات مختلف با فشار کم کار کنند تا نهایتا به کارکردی مطلوب برسند، این تعریف ساده ای از آب بندی است.
بیشتر