ایمنی ال 90 | تست تصادف ال 90 | ایمنی تندر 90 | فروشگاه پارتکده

نویسنده: امیرمحمد راستی

1398/09/11

ایمنی ال 90 | تست تصادف ال 90 | ایمنی تندر 90 | فروشگاه پارتکده

ایمنی ال90

یکی از موارد مهم که در زمان خرید خودرو باید به ان توجه کرد, ایمنی آن خودرو است که به مواردی مختلفی از جمله سیستم ترمز, امکانات ایمنی خودرو از جمله کیسه هوا و میزان محکم بودن بدنه خودرو بستگی دارد. در خودروهای ایرانی علاوه بر موارد بالا باید موارد دیگری از جمله وزن و نحوه ساخت و طراحی آن خودرو را نیز باید در نظر گرفت. تندر 90 یکی از خودرو های ایرانی می باشد که در این مقاله می خواهیم موارد ایمنی آن را بررسی کنیم. ایمنی ال 90 نسبت به خودرو های ایرانی دیگر نمره بالاتری دارد و نمره خوبی از تست تصادف توانسته است بگیرد. قطعات سیستم ترمز این خودرو از جمله لنت ترمز ال 90 تاثیر زیادی در ایمنی ال 90 دارد به همین دلیل بهتر است همواره این قطعات چک شود و در صورت استهلاک و فرسودگی اقدامن به تعویض آن ها بکنید تا ایمنی ال 90 را در همان سطح خوب نگه دارید. 

 

ایمنی ال90

 

امنیت ال 90

ایمنی ال 90 توانسته است در آزمایشات موسسه Euro-NCAP برای ایمنی سرنشنیان از 5 ستاره, 3 ستاره را دریافت کند که در مقایسه با دیگر خودرو های ایرانی رقم قابل قبولی می باشد. درست است که ایمنی ال90 در مقایسه با خودرو های وارداتی و اروپایی چندان نمره خوبی ندارد و قابل مقایسه نیست ولی در صورت مقایسه ایمنی ال 90 با دیگر خودرو های ایرانی در می یابید که این خودرو در بین خودرو های ایرانی ایمنی قابل قبولی دارد. تندر 90 به گونه ای طراحی شده است که در تصادفات کمترین ضربه به داخل و کابین خودرو وارد می شود و همچنین وجود کیسه هوا نیز برای سرنشینان جلو از احتمال وارد شدن ضربات به سر و قفسه سینه سرنشینان جلو این خودرو جلوگیری می کند. همچنین بدنه محکم سقف ال 90 باعث شده است تا در تصادفات کمترین ضربه به این خودرو وارد شود که البته این سقف محکم و ضخیم باعث شده است تا نتوان بر روی این ماشین سانروف نصب کرد. همچنین وجود کمربندهای قابل تنظیم برای افراد با قد های مختلف یکی از دیگر از موارد مهم در ایمنی ال 90 می باشد همچنین امکان نصب صندلی کودک بر روی کلیه صندلی ها نیز باعث شده تا در ایمنی ال 90 امنیت افراد خردسال نیز در نظر گرفته می شود. 

 

تعادل ال 90

 

تعادل ال 90

یکی از ایراداتی که در موضوع ایمنی ال 90 به آن اشاره می شود تعادل ال 90 می باشد که به دلیل عقب خودرو در جاده های بارانی و سرعت زیاد و هم چنین در پیچ های تند کمی غیر ایمن می باشد و احتمال چپ شدن ماشین وجود دارد. خیلی از افراد برای حل مشکل تعادل ال 90 به تنظیم ارتفاع و پایین آوردن این خودرو رو می آورند که تفکر اشتباهی می باشد. مشکل تعادل ال 90 در طراحی عقب خودرو می باشد که کمی بالاتر از جلو این خودرو می باشد و ارتباطی با ارتفاع این خودرو ندارد. بهتر است در جاده های بارانی و خیس و یا در پیچ های تند سرعت ماشین را کم کنید و از ترمز های ناگهانی پرهیز کنید. 

 

تست تصادف تندر ال 90

 

تست تصادف تندر ال 90

موسسه Euro-NCAP که مسئول تست کردن ایمنی خودرو های اروپایی را دارد با انجام انواع تست های تصادف از جهت های مختلف و میزان و شدت های متفاوت نتایج استانداردی را در مورد ایمنی خودرو ها ارائه می کند. نمره ال 90 در تست تصادف ال 90 در این موسسه 3 از 5 می باشد که نمره قابل قبولی برای این خودرو در مقایسه با خودرو های هم رده خود می باشد. طبیعی است که با قیمت ال 90 نمی توان خودرو 5 ستاره یا 4 ستاره خریداری کرد و به همین دلیل ایمنی ال 90 در برابر ایمنی بیشنر خودروهای ایرانی از جمله 405 و پراید بسیار بهتر می باشد. سیستم ترمز ال 90 یکی از موارد تاثیر گذار در ایمنی ال 90 می باشد و نقش مهمی در کسب 3 ستاره داشت دارای تکنولوژی ABS و EBD می باشد. همچنین نوع سیستم ترمز برای چرغ های جلو از نوع دیسکی و برای چرغ های عقب از نوع کاسه ای می باشد که البته در مدل های تندر پلاس از نوع دیسکی استفاده می شود تا ایمنی ال 90 در این نسخه بیشتر هم بشود. در تست تصادف ال 90 یکی از ایرداتی که به این خودرو وارد شد علاوه بر تعادل ال 90 مشکل پاهای راننده و در گیر شدن آن پدال ها می باشد که در تصادفات به دلیل شدت وارد شدن ضربه به این قسمت از کابین باعث آسیب دیدن به پاهای راننده می شود و همچنین به مشکل دیگری هم که بود ضربه ناشی از باز شدن کیسه هوا به سر و قفسه سینه بوده که با وجود حفظ امنیت سرنشینان ولی گاها ضربات شدیدی هم به سرنشینان وارد می کند. می توانید در لینک زیر تست تصادف ال 90 را در موسسه Euro-NCAP مشاهده کنید : 

https://www.youtube.com/watch?v=5kA9_vDKgBw

ال90 تندر 90
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز، شما می توانید سوال و یا دیدگاه خود را برای ما ارسال نمایید :

اطلاعات تماس شما بصورت محرمانه برای تیم پارتکده ارسال می شود و در توضیحات منعکس نمی شود

مقاله مرتبط