سیستم ترمز چانگان CS35 | سیستم ترمز چانگان | ترمز چانگان CS35 | پارتکده

نویسنده: امیرمحمد راستی

1398/09/06

سیستم ترمز چانگان CS35 | سیستم ترمز چانگان | ترمز چانگان CS35 | پارتکده

سیستم ترمز چانگان CS35

کمپانی چانگان یک کارخانه خودرو سازی چینی است که در سال 1867 میلادی در چین تاسیس شد. محصولات این شرکت شمال انواع خودرو های سدان, کراس اوور و کامیونی می باشد. در ایران بیشتر افراد چانگان را فقط با خودرو چانگان CS35 می شناسند درحالی که این شرکت دارای طیف گسترده از انواع خودرو هاست. چانگان CS35 همان طور که در مقالات قبلی مجله پارتکده هم به آن اشاره شد دارای 5 ستاره ایمنی از C-NCAP می باشد. سیستم ترمز چانگان CS35 دارای عملکرد و کارایی خوبی می باشد و در کنار بدنه بسیار محکم این خودرو و همچنین دیگر تجهیزات سیستم ترمز چانگان CS35 مثل ترمز ضد قفل ABS این خودرو توانست نمره خوبی در تست ها و آزمایشات موسسه C-NCAP بگیرد. یکی از قطعات مهم سیستم ترمز چانگان CS35 که باید همراه چک شود, لنت ترمز چانگان CS35 است که تاثیر زیادی در عملکرد سیستم ترمز چانگان CS35 و همچنین در سلامت قطعات سیستم ترمز چانگان CS35 دارد. 

 

سیستم ترمز چانگان

تاریخچه سیستم ترمز چانگان CS35

این شرکت با وجود سابقه زیاد ولی در مقایسه با دیگر شرکت های مطرح خودروسازی چینی چندان موفق بود و به خصوص در بازارهای بین المللی نیز فعالیت زیادی نداشت تا اینکه در سال 2009 و با اعمال تغییرات عمده در تجهیزات و سیاست های این شرکت, چانگان توانست با متحول کردن تولیدات خود به یکی از موفق ترین برند های خودروسازی چینی در بازار داخلی و بازار بین المللی تبدیل شود. ین شرکت با کارکردن بر روی نقطه ضعف خودرو های چینی که معمولا ایمنی پایین داشتند و همچنین کارایی ترمز ان ها کم بود, توانست اولین خودرو چینی را تولید کند که از موسسه C-NCAP 5 ستاره ایمنی را دریافت کند. تولید و طراحی چانگان CS35 توجهات زیادی را در بازار داخلی و بین المللی به خود جلب کرد و همچنین شرکت های دیگر چینی همچون جک و چری نیز روش های خود را در طراحی ایمنی و ترمز ماشین بروزرسانی کردند. سیستم ترمز چانگان CS35 به گفته مدیرعامل این شرکت حاصل چند سال تلاش این شرکت از الگوگیری از خودروهای اروپایی وآمریکایی می باشد و همچنین تست های انجام شده توسط خود شرکت چانگان بر روی این خودرو طبق استانداردهای انجام شده در اروپا بود. 

 

سیستم ترمز چانگان

مشخصات سیستم ترمز چانگان CS35

سیستم ترمز چانگان CS35 مجهز به تکنولوژی سیستم ترمز ضد قفل ABS، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD، سیستم کمکی ترمز BAS می باشد و همچنین با وجود 4 کیسه هوا در نسخه اتوماتیک  و دو کیسه هوا در نسخه دستی این خودرو, چانگان CS35 توانسته نمره خوبی از نظر ایمنی دریافت کند. نوع سیستم ترمز چانگان CS35 برای چرخ های جلو از نوع دیسکی خنک شونده و نوع سیستم ترمز چانگان CS35 برای چرخ های عقب از نوع دیسکی هستند که در سال 2011 و زمان طراحی این خودرو بیشتر خودروهای چینی دارای ترمزهای کاسه ای برای چرخ عقب بودند. یکی از تغییرات مهمی که شرکت های خودروسازی چینی بعد از موفقیت شرکت چانگان در طراحی خودرو با 5 ستاره ایمنی در محصولات خود دادند, تغییر ترمز کاسه ای چرغ های عقب به دیسکی بود. 

 

سیستم ترمز چانگان CS35

 

بررسی سیستم ترمز چانگان CS35

با وجود بدنه محکم و همچنین طراحی مناسب و مجهز بودن به کیسه هوا در چانگان CS35 ایمنی این خودرو تنها چیزی که کم داشت یک سیستم ترمز مناسب بود تا بتواند در کنار رقبای مشهور و اسم و رسم دار خود در چین, حرفی برای گفتن داشته باشد. ایمنی بالا و سیستم ترمز چانگان CS35 به نقطه قوت این خودرو تبدیل شد و بعد از عرضه در بازار یکی از عوامل فروش این خودرو شد و همچنین در دیگر کشور ها همچون ایران و روسیه و کشورهای آمریکای لاتین نیز از این خودرو استقبال زیادی کردند. با اینکه چانگان CS35 از نظر آپشن نسبت به محصولات چری و لیفان محدودتر است ولی ایمنی بالای این خودرو در کنار استهلاک پایین و شتاب و قدرت فنی مناسب باعث شد تا به یکی از پرفروش ترین خودروهای چینی در بازار بین الملل تبدیل شود. همچنین بعد از طراحی چانگان CS35 این شرکت از سیستم ترمز چانگان CS35 در محصولات بعدی خود نیز مثل چانگان CS55 نیز استفاده کرد که البته این نسخه در ایران موجود نیستند و فعلا چانگان فقط در دو نسخه چانگان CS35 و EADO در بازار موجود است و فعلا خبری از عرضه و ورود محصولات جدید و بهتر چانگان در ایران نیست. 

 

ترمز چانگان CS35

 

چانگان چانگان CS35 سیستم ترمز
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز، شما می توانید سوال و یا دیدگاه خود را برای ما ارسال نمایید :

اطلاعات تماس شما بصورت محرمانه برای تیم پارتکده ارسال می شود و در توضیحات منعکس نمی شود

مقاله مرتبط