كمك فنر و انواع آن | توضیح و بررسی عملکرد کمک فنر| فروشگاه آنلاین پارتکده

نویسنده: امیرمحمد راستی

1396/09/13

كمك فنر و انواع آن | توضیح و بررسی عملکرد کمک فنر| فروشگاه آنلاین پارتکده

كمك فنر
کمک فنر یکی از قطعات مهم اتومبیل محسوب می شود که زیر مجموعه ای از سیستم تعلیق خودرو محسوب می شود. کمک فنر ها در ابعاد و اشکال مختلفی طراحی شده و معمولا در نزدیکی هر چرخ، یک عدد از آن ها به کار گذاشته می شود. وظیفه اصلی کمک فنر در خودرو، به حداقل رساندن میزان ارتعاشات برآمده از حرکت خودرو در سطوح ناهموار بوده و از ضربات وارده و لرزش متعدد در خودرو بازداری می کند. کمک فنر ها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای هدفی خاص استفاده می شود. با پارتکده همراه باشید تا ضمن معرفی و آشنایی با کمک فنر، با انواع این قطعه نیز آشنا شوید.
 
 

کمک فنر چیست؟

 
ارتعاشات برآمده از حرکت خودرو در سطح جاده، بدون حضور کمک فنرها، مستقیما به شاسی و بدنه خودرو وارد می شوند و در طولانی مدت باعث آسیب به قطعات مختلف اتومبیل خواهد شد. علاوه بر این، عدم وجود کمک فنر در خودرو باعث می شود کلیه این ارتعاشات به کابین و خود راننده نیز منتقل شود و در نتیجه تجربه رانندگی بسیار سخت و خسته کننده گردد. عبور از دست انداز ها و سطوح ناهموار نیز می تواند بدون حضور کمک فنرها کم و بیش غیر ممکن و بسیار سخت شود. از این جهت کمک فنرها نقش بسیار ویژه ای در سلامت راننده و اتومبیل ایفا می کنند و بدون حضور آن ها قطعا خودروها شرایط کنونی را نداشتند.
 
کمک فنر خودرو
 
 
کمک فنر از قطعات مختلفی ساخته شده است که بسته به نوع آن می تواند این قطعات تغییر کند. ولی به طور کلی، در اکثر این فنرها، ما شاهد بکارگیری این قطعات هستیم: “توپی سر کمک فنر، فنر، ضربه گیر، میل کمک، پایه کمک، سوپاپ سر میل کمک، گاز یا مایع سیال”
 
هنگامی که خودرو روی سطح ناهمواری در حرکت است، ارتعاشات ایجاد شده، به کمک فنر منتقل می شود و با فشرده و باز شدن فنر، لزرش ایجاد شده به حداقل خود می رسد و کمترین میزان آن به بدنه یا کابین راننده منتقل می شود. برای راحتی حرکت فنر به سمت بالا و پایین، معمولا در این قطعات از روغن و گاز استفاده می شود تا پس از جذب ارتعاش، مجدد به حالت اولیه خود بازگردد.
 
 

انواع کمک فنر ‌ 

 
کمک‌فنر‌ها را می‌توان از دو نظر دسته‌بندی کرد 
 
  1. از نظر ساختار و‌ مکانیسم عملیاتی
  2. از نظر چند‌تیوپه بودن 

 

کمک فنر ها از جنبه ساختار  به 6 بخش, تقسیم می شوند که تفاوت آنها در نحوه جذب ارتعاشات است که ممکن است به کمک روغن، گاز، اهرم‌بندی و... باشد.

 

همچنین از نظر ساختار فیزیکی نیز به انواع تک‌تیوپه، دو‌تیوپه و با مخزن بیرونی تقسیم می‌شوند که تفاوت آنها در ساختمان داخلی و محل قرار‌گیری گاز و سیال درون آنهاست. 

 

انواع کمک فنر

 

اما رایج‌ترین این لوازم یدکی در بین عموم خودرو‌ها، دو نوع گازی و روغنی هستند. کمک فنر‌های هیدرولیکی در واقع ساخته شده از دو یا سه تیوپ هستند که به همین خاطر به آنها تلسکوپی هیدرولیکی نیز گفته می‌شود که اگر بخواهیم به طور ساده کارکرد آن را بازبینی کنیم، باید بگوییم که در این قطعات یک پیستون درون سیال که روغن است، حرکت می‌کند. زمانی که به آن نیرو وارد می‌شود، پیستون سعی در گذر از لایه‌های روغن دارد و روغن از سوراخ‌های روی پیستون به سمت دیگر عبور می‌کند.  چون روغن به سختی از این سوراخ‌ها عبور می‌کند، پیستون نیز در برابر حرکت خود مقاومت می‌بیند که همین باعث میرا شدن ارتعاشات خواهد شد. 

 
اما در کمک فنر گازی، روغن نیز وجود دارد که هر کدام وظیفه ویژه خود را دارند. اساس کار این قطعات نیز در عبور هوا و روغن از سوپاپ‌های تعبیه شده در حین دریافت ضربه است که منجر به از بین بردن ارتعاشات می‌شود. 
 

فنی خودرو کمک فنر خودرو انواع کمک فنر
دیدگاه کاربران

بسیار جالب بود

ارسال دیدگاه

کاربر عزیز، شما می توانید سوال و یا دیدگاه خود را برای ما ارسال نمایید :


مقاله مرتبط